• 1. Sistem Nasıl Çalışır?
  Kablosuz internet, pop noktalarına kurulan antenler vasıtası ile havadan taşınır. Hizmet alacak olan binanın yüksek noktasına kurulan alıcı anten ile, interneti pop noktasından alır, modeme veya direk bilgisayara aktarır.
 • 2. Anten üzerindeki taşınan verilerimiz ne kadar güvenli ?
  Havadan giden sinyaller veriye dönüştüğü sırada WPA2 ile şifrelenmektedir. WPA2 bilinen en güvenilir kablosuz şifreleme yöntemidir.
 • 3. Yüksek hızda internet için sabit telefon hattına ihtiyaç var mı?
  Kablosuz internet hizmetimizi kullanırken sabit telefon hattı gerekmemektedir.
 • 4. Kötü hava şartlarında örneğin kar, yağmur ve lodosta internetim kesilir mi ?
  Yağmur ve kar için %99.9 kesintisiz hizmet için altyapı planlaması yapılmaktadır ve sistem bu şekilde çalışmaktadır. Yağmur ve karda kesinti yaşayabilecek noktalara hizmet vermemekteyiz. 13 yıldır çalışan sistemimizde en kötü hava koşullarında dahi kesinti yaşanmamıştır. Aşırı rüzgardan antenlerin etkilenmemesi için iyi monte edilmesi gerekmektedir ve tüm noktalarımızın montajı bu şekilde yapılmaktadır.
 • 5. Kurulum Ücreti Ne Kadar?
  Binadan 1 kişi 500+Paket olarak fiyatlandırılmaktadır. Eğer Aynı binadan 1 den fazla kişi kurdurması sonucu daire başı kurulum ücreti 250+ paket olarak fiyatlandırılmaktadır. Kurulum yaptırdıktan sonraki aylar sadece kullanmış olduğunuz paket ücretini ödersiniz
 • 1. Noktadan noktaya vermiş olduğunuz internet bir hacker tarafından dinlenebilir mi ?
  POP noktalarına yapılan son kullanıcı erişimleri PPPOE ve MAC tabanlı denetimlerden geçmektedir. Dışarıdan bir hackerin hattı dinlemesi teknik olarak mümkün değildir.
 • 2. Vericiniz ile antenim arasında kuş sürüsü geçerken internetim kesilir mi ?
  Wireless sinyallerin havada yayılımı düz bir çizgi halinde değil elips şeklinde dağılmaktadır. Bu nedenle sinyalin önüne geçen nesneler direk olarak veri transferini durduramayacaktır.
 • 3. Sektörümde rakip olan bir firma ile benim verilerim karışır mı ? Yazışmalarımı onlar görür mü ?
  Teknik olarak böyle bir şey mümkün değildir. Her kullanıcı kendi IP adresi ile internete taşınmaktadır. Bir kullanıcıya verilen IP adresinin başka bir kullanıcıda kullanılmasına sistem müsaade etmemektedir.
 • 4. Arızaya ne kadar sürede cevap verebiliyorsunuz ?
  Müşteri yerinde müdahale edilmesi gereken durumlarda 48 saat içerisinde arıza giderilmektedir. Merkezden müdahale edilecek sorunlara 7/24 anlık olarak çözüm getirebilmekteyiz
 • 5. POP noktanızda elektrik arızası çıkınca ne yapıyorsunuz ?
  Tüm POP noktalarımız 15 saat enerjisiz çalışacak UPS desteği ile çalışmaktadır. 15 saati aşacak kesintilere yedekli güzergahlardan veri akışı sağlanmaktadır.

Özgürlüğün En Sade Hali Burada.